YALÇIN YAŞAR

SEAM ACADEMY® SALES & MARKETING EXPERT

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

Uzmanlık Alanları

  • Hizmet Satışı ve Pazarlaması
  • Marka Stratejisi
  • Marka Yönetimi
  • Kalite Yönetimi
  • Sürdürebilirlik
SOSYAL MEDYA:

Service industry sales and marketing eğitim koçluğu yapan Yalçın Yaşar'ın spor yaşamı henüz 6 yaşındayken taekwondo ile başlıyor ve bu branşta ülke çapında başarılar elde ediyor.


Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu kazanan Yaşar'ın spor dünyasına bakışı bu andan itibaren değişiyor.


Henüz 20 yaşındayken Atatürk havalimanı iç ve dış hatlarına yapmış olduğu spa merkezi girişimi ilk ticari başarısı olmuş ve kısa bir süre sonra projenin satışını gerçekleştirmiştir.

Ağaoğlu MyClub markası için 2007 yılı ile 2016 yılları arasında satış yöneticiliği,kulüp müdürlüğü gibi görevler üstlenerek spor merkezi yönetimi üzerine uzmanlaşmıştır.


Maltepe Üniversitesinde ‘pazarlama iletişimi’ yüksek lisansını tamamladıktan sonra, İstanbul Aydın Üniversitesinde Öğretim görevlisi olmuştur.

Clubsporium markasında genel müdürlük yaptığı dönemde Jolly Tur ve Mapfre Sigorta ile yapmış olduğu marka anlaşmaları spor üzerinden kitlelere ulaşmak isteyenler için önemli çalışmalar olarak gösterilmiştir.


Mobil araç yıkama projesi olan Dust Hunters markasının yaratıcılığı, G.Kore firması Woongjin markasının Türkiye satış Genel müdürlüğü,insansız market projesi Rofoods firmasının satış strateji danışmanlığı, Wellness Institute satış eğitmenliği gibi bir çok hizmet sektörü projesinin içinde bulunmuştur.


Yaşar 2020 yılı itibarı ile Seam Academy ailesine katılmıştır.