BARIŞ ÇUNGUROĞLU

BARIŞ ÇUNGUROĞLU
Sertifikalar:
SENIOR MASTER TRAINER / INTERNATIONAL PRESENTER
Uzmanlıklar:
Wellness Institute® Ability Trainer
4D Pro® Senior Master Trainer
EMS Master Trainer
Pilates Master Trainer®
Triggerpoint® Master Trainer
İletişime geçin:

Türkiye’de bugüne kadar Wellness sektörü adı altında bir çok eğitmen yetiştiren kim denildiğinde akıllara gelen ilk isim SEAM Academy®  direktörü Barış Çunguroğlu’dur.

Ege Üniversitesi-Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulunda henüz öğrenciyken meslek hayatına yön vererek iyi derece ile mezun oldu. İzmir ve İstanbul’un önde gelen spor ve sağlık merkezlerinde spor eğitmeni ve yönetici olarak çalıştı.

Eğitimlerinin hemen hemen hepsini yurt dışında aldı. İlk uğraşı olan Taekwon-Do eğitimini tamamlamak için Çin’e Saholin Manastırına gitti. Diğer eğitimlerini güncellemek ve geliştirmek adına Almanya, İtalya, İngiltere, Avusturya, Lüksemburg, Danimarka, UAE, Çek Cumhuriyeti, Belçika, Rusya, İran, Azerbeycan, USA ve birçok ülkede bulundu. Step-Aerobik eğitmenliğini 1998 yılında yazdığı üniversite tezi ile taçlandırdı ve bunun yanı sıra Cycling, Bosu, Pilates, 4D Pro®, LesMills, Trx, Gravity, Triggerpoint® birçok ekipman ve programın ülkemizdeki başarılı eğitmenlerinden oldu.

Çok çeşitli Pilates eğitim programlarını aldı ve başarılı bir eğitim sürecinden sonra Comprehensive Pilates Eğitmeni olarak, birbirinden farklı branşlara uygun olan yeteneklerinden dolayı bir çok markanın  Master ve Senior Master Eğitmenliği görevlerini de üstlendi.

Wellness sektörünün yaşayan devi Technogym markasının İtalya-Cesena’da bulunan Wellness Village  adını verdiği merkezde Technogym Wellness Institute içerisinde bulunan tüm yetenek eğitimlerini tamamlayarak Ability Trainer unvanını alan Çunguroğlu, ülke çapında eğitim veren Wellness Institute eğitmeni, Technogym arge çalışmaları yapan eğitmeni ve Wellness Institute Turkey programı danışma kurulunu üyesi ve kurucuları arasındadır.

Uluslararası Herkes İçin Spor Federasyonu (IASF) kurulu üyesi olan Çunguroğlu, Türkiye genelinde birçok Wellness kademe eğitimleri ve gelişim seminerlerinde görev almaya devam etmektedir.

Kendi hazırlamış olduğu SEAMPilates® programı da, Türkiye Cimnastik Federasyonu (TCF) tarafından Eğitim & Gelişim semineri olarak kabul görerek ülke sporunun gelişimine fayda sağlayan bir eğitim halini almıştır.

Uluslararası Boğaziçi Zirvesi İşbirliği Platformu’ nun (UCIP) danışma kurulundaki görevine devam eden ve bunun yanı sıra Bodrum – Yalıkavak , Bakü ve İstanbul’da olmak üzere yeni trend wellness konseptini uygulamakta ve  kendi geliştirdiği sistemi olan Private Training Studio’larını işletmektedir.

Bilgi ve birikimlerini ülkemiz gençliği ile paylaşmak üzere Türkiye’de bir çok üniversite tarafından konuşmacı olarak davet alan Çunguroğlu, bir çok spor magazin dergisine yazarlık yaparken aynı zamanda ülkemizdeki tirajı oldukça yüksek olan internet dergisi Dipnot Tablet’te her hafta paylaştığı yazılarıyla spor sevenlerin ilgisini çeken uluslararası bir eğitmendir.