SELEN SAYGILI

EXERCISE SPECIALIST

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu

Uzmanlık Alanları

  • EMS Technology
  • Medical Exercise
SOSYAL MEDYA:
Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu mezunu olan Selen Saygılı. Spor hayatına Fenerbahçe Spor Kulübünde Basketbol oynarak başladı. Altyapının ardından TKBL ve TKB2L de birçok takımda oynayarak çeşitli başarılara imza attı. 2009 senesinde profesyonel basketbol yaşantısına son veren Saygılı, 2011 yılında mezuniyetinin ardından EMS sistem olan Miha Bodytec ile çalışmaya başladı.

Türkiye’de sistemin ilk eğitmenlerinden olan Saygılı, 2013 yılı itibariyle Florence Nightingale Hastanesi’nde Medikal Egzersiz Uzmanı olarak görev yapmaya başladı. Halen görevine MEDIGYM Koordinatörü olarak devam eden Saygılı, tüm bu süreçte Türkiye ve Avrupa’da EMS sistem üzerine eğitimler aldı.

Uluslarası MES ( Medical Exercise Specialist ) eğitimini AAHFRP American Academy of Health, Fitness and Rehab Proffesionals kurumunda (METI) Medical Exercise Training Institute programını başarı ile bitiren Saygılı SEAM Academy eğitim kurumunda Medikal egzersiz uzmanlığının yanısıra EMS teknolojisi üzerine FNG Reh. Mrkz.'nde geçirdiği çalışma hayatı boyunca yaşamş olduğu tecrübelerini eğitimlerinde siz sevgili öğrencileri ile paylaşmaya devam ediyor.