SEAMPilates® PROGRAMI

SEAMPilates® Pilates Programı Açıklamaları:SEAMPilates® Programları süreci, 25 yılı aşkın eğitim ve tecrübelerin birleşimi sonucu her seviyede eğitmenin hem kendisini, hem de öğrencilerini ilerletebilecek ve modüler parçalara bölünmüş olarak Türkiye’de yapılmış içeriği en zengin, en kapsamlı Pilates programıdır.


SEAMPilates® programları kişiye ve eğitim öğrenim durumuna uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Birbirinden bağımsız olarak Level sırası ile alabileceğiniz, Temel Pilates Eğitmen Programlarının başında yer alır.

Eğitmen olma yolunda ilk adım attığınızda karşınıza, her Level içerisinde parçalara ayrılmış olan, PRE-PILATES, MAT, REFORMER ,CADILLAC TOWER ve ENDINGS modülleri ile başlayan ve her Level için ilerleme süreci aynı şekilde devam eden bir program süreci çıkacaktır.

Kapsamlı olarak 3 seviyeye ayrılan bu modülleri destekleyen BARREL, CHAIR, TRAPEZ TABLE, YARDIMCI APARAT WORKSHOP programları ile ilerleme sağlanır.


Programlar sırasında modüllerin manueli olarak her öğrencinin kolaylıkla anlayıp takip edebileceği profesyonellikte "Pilates Method Alliance" (PMA) ilkelerine bağlı kalınarak hazırlanmış ve Program Direktörümüz Barış ÇUNGUROĞLU tarafından yazılmış ilk Türkçe Pilates Çalışma Kitabı olan kitap kullanılmaktadır.


Program sırasında Pilates’e ait olan bilgilerin dışında sektör ve farklı branşlara ait birçok deneyim ve tecrübeyi beraberinde bulacak ve program sonrasında farkı hissedeceksiniz.


Her bir Level'a ait öğretim süreci, PMA standartlarına uygun olarak COMPREHENSIVE formda (o Level a ait tüm temel modüller ve 83 hareket tekniği ) verilmektedir.

Level 1 : Pre-Pilates & Mat 1 & Endings 1 & Reformer 1 & Cadillac 1 (20 saat teorik + 36 saat uygulamalı eğitim + 100 saat staj)
Level 2 : Mat 2 & Ending 2 & Reformer 2 & Cadillac 2 (20 saat teorik + 36 saat uygulamalı eğitim)
Level 3 : Mat 3 & Endings 3 & Reformer 3 & Cadillac 3 (20 saat teorik + 36 saat uygulamalı eğitim


Buna göre açılan programlarda her bir Levela ait modül; Online Teorik Öğretim Süreci, Uygulamalı Öğretim Süreci, Staj Süreci ve Sınav süreci olmak üzere 4 aşamadan oluşmaktadır.Level -1 Programı Açıklamaları:

Uygulamalı Öğretim Süreci: (36 saat)

1. Öğretim Süresi : Perşembe-Cuma-Cumartesi-Pazar

1. Modül İçeriği : Pre-Pilates & Mat 1 & Endings 1 & Reformer 1 & Cadillac 1 olmak üzere toplam 4 günlük UYGULAMA ÖĞRETİM SÜRECİnden oluşur.


Staj Süreci: (100 saat)


Öğretim sürecini tamamlayan her katılımcı için 100 saatlik STAJ SÜRECİ başlar.


Bu süreçte her katılımcı ONLINE ve UYGULAMALI öğretim sürecinde öğrendiği teknikte ;

* 40 saat kendi Pilates Uygulamalarını,

* 40 saat Eğitmenlik Uygulamalarını (yakınlarına ders vererek),

* 20 saat Gözlem Uygulamalarını (Tecrübeli bir SEAMPilates® eğitmenini ders verirken gözlemleyecek), yapar.


Sınav Süreci:

SEAMPilates® Öğretim ve Staj sürecini tamamlayan her katılımcı, programı tamamlayabilmek için en geç 5 ay sonra SEAMPilates® Master Trainerlarından oluşan heyet karşısında, hem yazılı hem de uygulamalı olarak sınava tabi tutulan ve sınavı 75 başarı puanının üzerinde tamamlayan tüm adaylar, gelişim sertifikalarını alarak Level 1 program sürecini tamamlamış olur.Başarı ile bitirmiş olduğunuz her bir eğitim SEAM Academy®, SEAMPilates® Gelişim Sertifikası ile onurlandırılır.Program sonunda, SEAM Academy® Türkiye Stüdyolarında uygulama ve gözlem yapma şansına hiçbir ücret ödemeden sahipsiniz.”Bu şans SEAM Academy® bünyesinde verilen en önemli hizmetlerin başında yer alır.”SEAM Academy® Akreditasyon;”Daha önce farklı eğitim kurumlarından almış olduğunuz Pilates eğitimleri için geçerli olan bu çalışmadaki işlem sırası aşağıdaki gibidir.”Önceden alınmış olan her seviye eğitim lisansı ile başvuruda bulunabilirsiniz.Başvuru sonrası seviye tespit ve uygulama sınavı yapılarak yeterliliğiniz belirlenir.Yarım kalmış Pilates eğitimi serüveninizin devamı için önceden almış olduğunuz programınızın SEAM Academy® tarafından akreditasyonu yapılarak, lisans bedelini ödemek kaydı ile adresinize postası gerçekleştirilir.SEAMPilates® Program Süreçleri;Level 1: Pre-Pilates & Mat 1 & Endings & Reformer 1 & Cadillac 1 & Powerhouse Anatomy

Level 2: Mat 2 & Endings 2 & Reformer 2 & Cadillac 2 & Upper Body Anatomy

Level 3: Mat 3 & Reformer 3 & Cadillac 3 & Lower Body Anatomy

SEAMPilates® Workshop;Barell Workshop 1 & 2

Chair Workshop 1 & 2

Trapez Table

Super Advance

Jump Board

Apparatus

Prenatal & Postnatal Pilates

Skolyoz & Pilates
Not : Türkiye'de GSİM'nün onayıyla hizmet veren bütün Pilates Stüdyoları, sadece TCF'nundan alınmış 2.Kademe Pilates Antrenörlük belgesi ile hizmet verebilmektedir. Seam Academy® dahil hiçbir ÖZEL KURUMDAN alınmış sertifikalar, katılımcıya iş yeri açma yetkinliği tanımaz.