SEAMPILATES® PROGRAMI

SEAMPilates® Pilates Programı Açıklamaları:

SEAMPilates® Programları süreci, 20 yılı aşkın eğitim ve tecrübelerin birleşimi sonucu her seviyede eğitmenin hem kendisini, hem de öğrencilerini ilerletebilecek ve modüler parçalara bölünmüş olarak Türkiye’de yapılmış en kapsamlı Pilates programıdır.

SEAMPilates® programları kişiye ve eğitim öğrenim durumuna uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Birbirinden bağımsız olarak Level sırası ile alabileceğiniz, Temel Pilates Eğitmen Programlarının başında yer alır.

Eğitmen olma yolunda ilk adım attığınızda karşınıza, her Level içerisinde parçalara ayrılmış olan, PRE-PILATES, MAT, REFORMER ,CADILLAC TOWER ve ENDINGS programları ile başlayan ve her Level için ilerleme süreci aynı şekilde devam eden bir program süreci çıkacaktır.

Kapsamlı olarak 3 parçaya ayrılan bu modülleri destekleyen BARREL, CHAIR, TRAPEZ TABLE, YARDIMCI APARAT WORKSHOP programları ile ilerleme sağlanır.

Programlar sırasında modullerin manueli olarak her öğrencinin kolaylıkla anlayıp takip edebileceği profesyonellikte "Pilates Method Alliance" (PMA) ilkelerine bağlı kalınarak hazırlanmış ve Program Direktörümüz Barış ÇUNGUROĞLU tarafından yazılmış ilk Türkçe Pilates Çalışma Kitabı olan kitap kullanılmaktadır.

Program sırasında Pilates’e ait olan bilgilerin dışında sektör ve farklı branşlara ait birçok deneyim ve tecrübeyi beraberinde bulacak ve program sonrasında farkı hissedeceksiniz.

Her bir Level'a ait öğretim süreci, PMA standartlarına uygun olarak COMPREHENSIVE formda (o Level a ait tüm temel modüller) verilmektedir.

Buna göre her bir Levela ait modül; Öğretim Süreci, Staj Süreci ve Sınav süreci olmak üzere 3 parçadan oluşmaktadır.


Level 1 Modülü :

Öğretim Süreci

1. Öğretim Süresi : Cuma-Cumartesi-Pazar

1. Öğretim İçeriği : Pre-Pilates & Mat 1 & Endings 1

2. Öğretim Süresi : Cuma-Cumartesi-Pazar

2. Öğretim İçeriği : Reformer 1 & Cadillac 1

olmak üzere 5 gün ara ile birbirini takip eden 3'er günlük iki öğretim süreci sonucunda, toplam 6 günlük ÖĞRETİM SÜRECİnden oluşur.


Staj Süreci

Öğretim sürecini tamamlayan her katılımcı için 100 saatlik STAJ SÜRECİ başlar.

Bu süreçte her katılımcı 6 günlük öğretim sürecinde öğrendiği teknikte ;

* 40 saat kendi Pilates Uygulamalarını,

* 40 saat Eğitmenlik Uygulamalarını (yakınlarına ders vererek),

* 20 saat Gözlem Uygulamalarını (Tecrübeli bir SEAMPilates eğitmenini ders verirken gözlemleyecek),

yapar.

Sınav Süreci

Türkiye’nin herhangi bir yerinde SEAMPilates® Öğretim ve Staj sürecini tamamlayan her katılımcı, programı tamamlayabilmek için 3 ayda bir İstanbul Nişantaşı Üniversitesinde yapılan Sınava katılır.
SEAMPilates® Master Trainerlarından oluşan heyet karşısında, hem yazılı hem de uygulamalı olarak sınava tabi tutulan ve sınavı 75 başarı puanının üzerinde tamamlayan tüm adaylar, gelişim sertifikalarını alarak Level 1 program sürecini tamamlamış olur.

Başarı ile bitirmiş olduğunuz her bir eğitim Nişantaşı Üniversitesi ve YÖK onaylı SEAMPilates Academy ® Gelişim Sertifikası ile onurlandırılır.

Program sonunda, SEAM Academy® Türkiye Stüdyolarında uygulama ve gözlem yapma şansına hiçbir ücret ödemeden sahipsiniz.

”Bu şans SEAM Academy® bünyesinde verilen en önemli hizmetlerin başında yer alır.”

SEAM Academy® Akreditasyon;

”Daha önce farklı eğitim kurumlarından almış olduğunuz Pilates eğitimleri için geçerli olan bu çalışmadaki işlem sırası aşağıdaki gibidir.”

Önceden alınmış olan her seviye program lisansı ile başvuruda bulunabilirsiniz.Başvuru sonrası seviye tespit ve uygulama sınavı yapılarak yeterliliğiniz belirlenir.Yarım kalmış programı serüveninizin devamı için önceden almış olduğunuz programınızın SEAM Academy® tarafından akreditasyonu yapılarak, lisans bedelini ödemek kaydı ile adresinize postası gerçekleştirilir.


Nişantaşı Üniversitesi (Y.Ö.K.) Akreditasyon;

2020-2021 sezonu öncesinde SEAMPilates® programlarını tamamlayan eğitmenlerin, akreditasyon sınavını başarı ile tamamlamaları halinde Nişantaşı Üniversitesi ve Y.Ö.K. onaylı gelişim sertifikaları kendilerine takdim edilmektedir.

SEAMPilates® Program Süreci;

Level 1: Pre-Pilates & Mat 1 & Endings & Reformer 1 & Cadillac 1 & Powerhouse Anatomy

Level 2: Mat 2 & Endings 2 & Reformer 2 & Cadillac 2 & Upper Body Anatomy

Level 3: Mat 3 & Reformer 3 & Cadillac 3 & Lower Body Anatomy

SEAMPilates® Workshop;

Barell 1 & 2

Chair 1 & 2

Trapez Table

Super Advance

Apparatus

Prenatal & Postnatal Pilates

Skolyoz & Pilates