PH. D. EMİN ARSLAN

SEAM ACADEMY® SPORTS PHYSIOLOGY SPECIALIST

Çapa Tıp Fakültesi Spor Fizyoloji Bölümü

Uzmanlık Alanları

  • Egzersiz Fizyolojisi
  • Ölçme ve Değerlendirme
SOSYAL MEDYA:
1980 Mersin doğumlu olan Emin Arslan, 2004’de Harran Üniversitesi Spor Akademisi Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Anadolu Üniversitesi’nde Spor Fizyolojisi Yüksek Lisansını tamamlayıp, 2007 yılında Marmara Üniversitesi ve Çapa Tıp Fakültesi Spor Fizyoloji Bölümü’nde Doktorasını tamamladı. Staj ve bazı ders çalısmalarını Akademik Hospital, Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve sonrasında da 2 yıl boyunca Prof. Dr. Vittorio Belle Fizik Tedavi Merkezlerinde (Italya) tamamlamıştır.
2007 yılında MAC Fitness Academy’ kurmuş ve 9 yıl boyunca yöneticiliğini yaparak, 1500’ün üzerinde Fitness, Pilates ve Sportif alanlarda çalışan eğitmenin gelişimine katkı sağlamıştır.

Türkiye Basketbol Süper Lig ve Euroleague’de Spor Fizyolojisi Uzmanı olarak çalışmakta olan
Ph.D. Arslan, oyuncuların performanslarına etki eden parametreler değerlendirerek sürekli gelişimlerinin sağlanması ve yaralanma risklerinin en aza indirilmesi konularında çalışmalarına devam etmektedir.

Aynı zamanda tüm bu yoğun tempo ve başarılı çalışmalarına devam eden Ph.D. Arslan, SEAM Academy® uzman kadrosunda yer alarak akademimizin üst düzeyde Spor Fizyolojisi seminerlerini vermektedir.