ÖZKAN KILIÇ

SEAMPilates® MASTER TRAINER

Ege Universitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu

Uzmanlık Alanları

  • Core Dynamics® Master Trainer
  • SEAMPilates® Master Trainer
SOSYAL MEDYA:
1977 yılında İzmir'de doğan Kılıç, 2000 yılında Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulunda lisans eğitimini tamamladı. Uzun yıllar özel dalı olan Cimnastik ve Yüzme branşında antrenörlük yaptı, Step_Aerobic branşında farklı profesyonel takımlarda dans etti. 2007 yılında Latin dansları eğitimi alarak eğitmenlik yaptı.

2003 - 2008 yılları arasında Yetkili Federasyondan 1.kademe ve farklı eğitim kurumlarından pilates eğitmenlik eğitimi alarak pilates eğitmenlik yolculuğuna başladı. Eş zamanlı olarak 2008-2018 yılları arasında Tramplen Kule atlama branşında antrenörlük yaptı, bireysel ve takım halinde defalarca Türkiye Şampiyonlukları yaşadı ve Milli Takıma sporcular yetiştirdi.

2013 yılında Yetkili Federasyonda "Pilates Eğitmen Yetiştirme" programında Eğitmen olarak göreve başladı ve aynı süreçte Amerikada J.H. Pilates in 1. nesil eğitmeni olan "Eve Gentry"nin kurduğu ve 2.nesil eğitmeni olan "Michael Larson"ın devam ettirdiği "Core Dynamics" ekolünden "Master Trainer" ve "Teacher Trainer" olarak eğitimlerini tamamladı. 3.Kademe Eğitmen olarak 2017 yılına kadar Türkiye'deki yetkili Federasyonda bir çok pilates eğitmeni yetiştirdi.

2018 yılında Body Motion Academy de 1yıl eğitmen eğitimi programında görev aldı. Aynı süreçde Nişantaşı Üniversitesinde Beden Eğitimi, Rekreasyon ve Antrenörlük bölümlerinde Öğretim görevlisi olarak çalıştı ve pilates branş dersleri verdi.

Bilgi ve birikimlerini daha fazla Türk gencine aktarmak isteyen Kılıç, 2020 - 2021 sezonu itibarı ile Seam Academy® ekbine katıldı.