NİHAN ŞAHİNGÖZ

SEAMPilates® MASTER TRAINER

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü

Uzmanlık Alanları

  • Core Dynamics® Master Trainer
  • SEAMPilates® Master Trainer
SOSYAL MEDYA:
1985 yılında Ankara’da dogan Şahingoz, 1992 yılında sporla tanıştı. 13 yıl Ritmik Jimnastik branşı sporcusu olan Şahingöz aynı zamanda 10 yıl bu branşta milli sporcu olarak yarıştı. Türkiye 1.’liklerinin yanı sıra, yurtdışı turnuvalar, dünya şampiyonaları ve universiteler arası olimpiyatlar gibi birçok önemli yarışmada ülkemizi başarıyla temsil etti. 2003 yılında Ritmik Jimnastik hakemlik sınavlarını kazanarak aynı branşta hakemlik görevi yapmaya başladı. 2 olimpik dönem boyunca uluslararası federasyon olan FIG’in yapmış oldugu sınavları kazanarak, FIG tarafından “Uluslararası Hakem” unvanı ile brovelendirildi. Şu anda milli takımımızla yurt dışı yarışmalarda ülkemizi temsil etmeye devam ediyor.

2003-2010 yılları arasında Ankara Universitesi Biyoloji anabilim dalında sırasıyla lisans ve yüksek lisans egitimlerini tamamladı. Eş zamanlı olarak 7 yıl, Ritmik Jimnastik antrenörlüğü yaptı ve birçok il ve Türkiye birincisi yetiştirdi.

Pilates eğitimine 2008 yılında federasyondan aldığı eğitim ile başladı ve farklı birçok ekolden eğitimler alarak eğitmenlik yolculuna devam etti.

2013 yılında federasyonda Pilates Eğitmeni yetiştirme programında eğitmen olarak göreve başladı ve aynı süreçte Amerika’da J. H. Pilates’in 1. nesil eğitmeni olan "Eve Gentry"nin öğretilerinden tasarlanan ve 2. nesil eğitmeni olan Michael Larson tarafndan devam ettirilen "Core Dynamics" ekolünde "Master Trainer" ve “Teacher Trainer” eğitimlerini tamamladı.

3.ve en üst Kademe Eğitmen olarak 2017 yılına kadar Türkiye’deki federasyonda birçok Pilates eğitmeni yetiştirdi.

2018 yılında kurucularından biri olduğu Body Motion Academy çatısı altında 1 yıl eğitmen eğitimi programlarında görev aldı. Aynı süreçte Nişantaşı Üniversitesi’nin Beden Eğitimi, Rekreasyon ve Antrenörlük bölümlerinde öğretim görevlisi olarak Pilates dersleri verdi.

Bilgi ve birikimlerini daha fazla Türk gencine aktarmak isteyen Şahingöz, 2020 - 2021 sezonu itibarı ile Seam Academy® ekbine katıldı.