MSC. ÖZGÜR YOLCU

SEAM Academy® ASSIST TRAINER

Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu

Uzmanlık Alanları

  • Antrenman Bilimi
  • Kuvvet Antrenmanları
  • Takım Kondisyonerleri
SOSYAL MEDYA:
1980 İzmir’de doğan Yolcu, 2007 yılında Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek okulundan bölüm 1.si olarak mezun oldu. 2010 yılında Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Spor Sağlık Bilimlerinde Yüksek Lisansını tamamlayarak,

halen doktora eğitimine Ege Üniversitesinde Hareket ve Antrenman Bilimlerinde, tez aşamasında devam etmektedir.

Antrenörlük kariyeri boyunca Yolcu, birçok kulüp ve farklı branşlarda hizmet verererk çalışmış olduğu kulüplerde ve sporcularda her zaman bilimselliği ve sistemli çalışmayı ön planda tutmaya çalışmış bir hedef ile sporcuların fiziksel ve sportif performanslarını bilinçli ve bilimi takip ederek verimli bir şekilde ileriye doğru taşımaya çalışmaya devam etmektedir.

Spor sektöründeki birincil çalışma alanı kondisyonerlik olan Yolcu, 2010 yılında Uluslararası Olimpiyat Komitesinin Kondisyonerlik eğitimini tamamlamış ve özellikle tenis branşında uluslararası platformda yarışan birçok sporcu ile birebir çalışma fırsatı bulduğundan bu sporcular ile üstün başarılar elde etmiştir.

2013 yılında kendi performans stüdyosunu kuran ve çalışmalarına orda birebir antrenman sistemiyle devam eden Yolcu, meslek hayatı boyunca en önem verdiği olgunun sistematik çalışma ve aldığı geri bildirimler olduğunu belirtmekten gurur duymaktadır.

Uzmanlık Alanları;

– Antrenman Bilimi

– Kuvvet Antrenmanları

– Takım Kondisyonerliği

Çalışmış olduğu klüp ve kariyeri;

– 2003-2004 Göztepe Futbol Alt Yapısı Kondisyonerliği

– 2004-2005 Altay Atletizm Takımı Baş Antrenörlüğü

– 2005-2010 Göztepe Tenis Kulübü Alt Yapısı ve A Takım Kondisyonerliği

– 2010-2012 Kültürpark Tenis Kulübü Alt Yapı ve A Takım Kondisyonerliği

– 2012-2013 / 2015-2016 Karşıyaka Voleybol A Takımı Kondisyonerliği