HARUN ÇETİNKAYA

SEAMPilates® MASTER TRAINER

Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu

Uzmanlık Alanları

  • Comprehensive Pilates Teacher Trainer
SOSYAL MEDYA:
1987 yılında Karabük’te doğan Çetinkaya, 2013 yılında Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu’nda lisans eğitimini tamamlamıştır. Küçük yaşlardan itibaren lisanslı olarak futbol hayatına devam ederek, 2015 yılında ise ülkemizi Amatör Futbol Milli Takımı’nda temsil etmiştir.
Üniversite hayatı boyunca atletizm, latin dansları, futsal gibi birçok branşla da ilgilenen Çetinkaya, SEAM Academy bünyesinde Pilates Eğitim Programlarını tamamlamıştır.
Trigger Point, Fonksiyonel Antrenman, Atletik Performans ve Beslenme üzerine birçok farklı kurumdan eğitim alan, Çetinkaya, Omurga ve Eklem Sakatlıkları eğitimleri üzerine yoğunlaşarak bu konuda kendini geliştirmeye devam etmektedir.
Antrenörlük serüvenine üniversite yıllarında Galatasaray Futbol Okullarında uzun yıllar antrenörlük yaparak başlamıştır. 2016 yılı başında Rhythm By Sports International bünyesinde Personal Trainer kariyerine başlayan Çetinkaya, 2020 yılı başlarında ise Ankara’da kurucusu olduğu Space Pilates & Training Studio’ yu açmış ve aktif olarak derslerine devam etmektedir.