ECEM AKGÜL

SEAMPilates® CO-MASTER TRAINER

Gelişim Üniversistesi

Uzmanlık Alanları

  • Mat Pilates
  • Reformer Pilates
  • Cadillac
SOSYAL MEDYA:
1996 yılında Balıkesir’de doğan Akgül, İlkokul ve ortaokul öğrenimini Erdek’de, lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Aktif spor yaşantısına ilkokul ve ortaokul yıllarında futbol ile başladı. 2 yıl Bandırmaspor, 3 yıl Bakırköy Gençlik ve Spor Kadın futbol takımında oynadıktan sonra 2014 yılında, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Spor Yöneticiliği bölümünü kazandı.

Spor alanında akademik kariyer hedefi olan Akgül, üniversite yıllarında da birçok uluslararası akademik bildiriler yayınlayarak Türk sporuna katkı sağlamaya çalışmış ve lisans eğitimini bitirdikten sonra 2018 yılında, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Spor Yöneticiliği Anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başlayarak, 2020 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve mezun olmuştur.

Antrenörlük kariyeri boyunca birçok spor merkezinde eğitmen olarak görev alan ve fitness, wellness, pilates alanlarında uzmanlaşan Akgül, uzun yıllar Athletic House Academy’de Yönetici Asistanı ve Master Trainer olarak görev almış ve KozaWos The Club Spor Merkezi Fitness bölümünde yöneticilik yapmıştır.

2020-2021 sezonu itibari ile Seam Academy ekibine Co-Master Trainer ve Yönetici Asistanlığı görevleri ile katılmıştır.