Dr. BÜLENT KAYITKEN

MASTER TRAINER / UEFA LICENCED COACH

UEFA Licenced Coach

Uzmanlık Alanları

  • University Lecturer
  • Master Conditioner
  • UEFA Licenced Coach
SOSYAL MEDYA:
Spor hayatına futbolcu olarak başlayan Kayıtken, Lisans eğitimini Celal Bayar Üniversitesi-Beden Eğitimi ve Spor Yüksek okulunda tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında profesyonel sporculuk hayatı devam eden Kayıtken, 2002 yılında Celal Bayar Üniversitesi SYO'da Araştırma Görevlisi olarak görev almıştır. Bu süreç içerisinde Yüksek Lisansını da Celal Bayar Üniversitesi SYO'da tamamlayan Kayıtken, 2011 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitütüsünde de Doktorasını tamamlamıştır.

2020 yılından itibaren Nişantaşı Üniversitesinde Öğretim üyesi olarak görev almaktadır.


Akademik kariyeri haricinde Malatyaspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Orduspor gibi bir çok Süperlig takımında Antrenörlük yapan Kayıtken, Türkiyenin en iyi futbol alt yapılarına sahip olan kulüplerinden Beşiktaş ve Altınordu SK alt yapı takımlarında Teknik Direktörlük görevlerini başarı ile yerine getirmiştir.

Antrenörlük ve Teknik Direktörlük yaptığı süreç içerisinde farklı dönemlerde Athletic Bilbao, FC Ajax, FC Vitesse, PSV Eindhoven ve RFC Andarlecht takımlarında da sezon öncesi çalışmalarında görev almıştır.


Halen 1.Lig ekiplerinden Pendikspor takımı Futbol Özkaynak Düzeninde, Genç ve Çocuk Sporcu Fiziksel Gelişim Departmanı sorumlusu görevini icra etmekte olan Kayıtken, aynı zamanda Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.


2022-2023 sezonu itibarı ile ailemize katılan Kayıtken, Seam Academy bünyesinde Spor Fizyolojisi ve Atletik Performans Koçluğu eğitimleri ile bilgi, birikim ve tecrübelerini sizlerle paylaşacaktır.