BEGÜM ERSEN

SEAMPilates® ASIST TRAINER

Uzmanlık Alanları

  • Comprehensive Pilates Trainer
  • CPT
SOSYAL MEDYA:
1993 yılında Eskişehir’de doğan Begüm Ersen, spor hayatına 6 yaşında jimnastik ile başladı. Yaklaşık 7 yıl profesyonel olarak jimnastik branşında ilerleyen Ersen bunun yanında yüzme, atletizm, dans gibi çeşitli spor branşlarında da faaliyet gösterdi. Begüm Ersen’in pilates ile tanışması 14 yaşındayken, jimnastik hocasının Eskişehir’de bir spor stüdyosu açması ile oldu. Burada hocasının verdiği grup mat pilates derslerine katılarak fiziksel aktivitelerine devam etti.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Ersen, üniversite yıllarında çeşitli ekollerden pilates eğitimlerini aldı ve deneyim kazanmak için çeşitli spor salonları ve stüdyolarda fitness ve pilates eğitmenliği yaptı. Kısa zamanda geniş bir müşteri portföyüne ulaşan Ersen, 2018 yılında İzmir’de kendi stüdyosu olan Encore Pilates’i açtı. Uluslararası ekollerden full certificate eğitimlerini tamamladı. Mesleği ile ilgili kendini daha fazla geliştirmek için omurga rahatsızlıkları, omuz sakatlıkları, osteoporoz, hamilelik ve doğum sonrası dönemde pilates, pelvis kuşağının hareketleri ve atletik performans çalışmaları alanlarında çeşitli workshop ve seminerlere katıldı. J. H. Pilates’in ikinci nesil eğitmenlerinden olan Rael Isacowitz’in kurucusu olduğu Uluslararası BASI (Body Arts Science International)’den “comprehensive teacher trainer” olarak mezun oldu. Bitirme tezi olarak “Omuz kuşağının hareketleri” konusunu ele aldı ve bu alanda uzmanlaştı.
Mat, Reformer, Cadillac, Wunda Chair, Ladder Barrel, Spine Corrector, F2 Spine Corrector, Jumpboard, F2 Arm Chair, Ped a Pull gibi aletli pilatesin tüm ekipmanlarına hakimdir ve tamamının eğitimlerini alan Ersen, SEAM Academy bünyesinde Comprehensive Pilates Trainer olarak görevine devam etmektedir.

Eğitimler:

-BASI (Body Arts Science International) Comprehensive Teacher Trainer Program
-BASI (Body Arts Science International) Shoulder Mechanics
-BASI (Body Arts Science International) Discovering and Maximizing Spinal Extension
-SEAMAcademy Shoulder Stabilization and Mobilization
-SEAM Academy Pilates Exercises for Spine Problems
-SEAM Academy Prenatal-Postnatal Pilates
-Michael King Complete Cadillac
-Serotonin Pilates Akademi Omuz, Dirsek, El Bileği Fonksiyonel Anatomisi ve Hastalıklar
-TCF Pilates Level 1 & 2
-TCF Atletik Performans ve Pilates
-TCF Omurga Mobilizasyon ve Stabilizasyon